Archiwum - 29 lipca 2014

linkologia.pl spis.pl


Wózki inwalidzkie dziecięce to dla rodziców jak i samych dzieci niepełnosprawnych nadzwyczaj znaczny zakup. Wózki inwalidzkie dla dzieci pełnią sporo funkcji, są zarówno należyte do prozaicznego użytkowania jak i do zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Dlatego wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego dla dzieci jest tak istotny. Podczas wyboru takiego wózka powinno się odnieść uwagę na pokaźną liczebność szczegółów, począwszy od wybrania tapicerki, zdolność ustawienia i montażu dodatkowego wyposażenia, takiego jak siedzisko anatomiczne, kończąc na sprawach naprawy i serwisu wózka inwalidzkiego dla dzieci.
Rodzice dzieci niepełnosprawnych którzy wymagają kupić wózek inwalidzki dla dzieci mogą wykorzystać z dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny z NFZ, oraz starać się o dopłatę w wysokości 150% kwoty z NFZ w Powiatowych lub Miejskich Centrum Pomocy. Producenci oraz dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego posiadają obszerną gamę towarów dobieranych zawsze pod konkretną osobę.
Kupując wózki inwalidzkie dla dzieci zaleca się zwrócić uwagę na ocenę rodziców dzieci niepełnosprawnych i różnych użytkowników, przystępność opcji pomocniczych oraz części zamiennych. Istotnym czynnikiem w wyborze odpowiedniego wózka inwalidzkiego dla dzieci jest poprawne ułożenie i przypięcie dziecka. Szeroki zakres regulacji pasków mocujących oraz naturalność wpinania i wypinania sprzączek będzie miała duży wpływ na selekcja wózka.
Instytucji rozprowadzające wózki inwalidzkie dziecięce posiadają w swojej ofercie bezpłatne pokazy sprzętu rehabilitacyjnego, w toku których można wypróbować interesujące nas wózki. W toku takich pokazów zbierane są profesjonalne sprawdziany, dzięki którym wózek będzie zawsze idealnie dobrany. Przedstawiciele takich firm wspomagają również w uzyskaniu wszelkich formalności przy pozyskaniu dofinansowania na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Przy okazji takiej prezentacji zobaczymy wózki inwalidzkie dziecięce, siedziska anatomiczne, pionizatory i czasami rowery rehabilitacyjne.

 

dziecinaswiecie : : dzieci niepełnopsrawne, sprzęt rehabilitacyjny

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123